• Facebook App Icon
  • YouTube Classic
  • Blogger App Icon
  • Google+ App Icon
  • LinkedIn App Icon

מגוון הרצאות 

גני חיות נוגעים למגוון רחב מאוד של תחומי ידע - זואולוגיה,אקולוגיה, היסטוריה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, מקרא, חינוך, תרבות, תקשורת ועוד תחומים שונים. ההרצאות המופיעות באתר הן אופציות אפשריות שאותן ניתן להתאים לקהלים שונים או לחילופין לבנות הרצאה מותאמת. כל ההרצאות מלוות בתמונות וסרטונים מקוריים המסודרות במצגות מעניינות ומטובלות בהרבה סיפורים מצחיקים על חיות ואנשים בהם נתקלתי בטיוליי בעולם ובעבודתי בגן החיות התנ"כי. All lectures are available in English. 

לקבלת הצעת מחיר להרצאה ניתן לפנות אלי:

באי מייל: zooit101@gmail.com  או   בטל' 0542060630

 

חדשות נהדרות! עכשיו גם אפשרי לשלב הרצאה מעניינת עם סיור בגן החיות התנ"כי - לפרטים נוספים לחצו כאן

לא דובים ולא יער – על בעלי החיים בארץ ישראל.

 

ארץ ישראל, בשל מיקומה הגיאוגרפי הייחודי כמקום בו שלוש יבשות גדולות נפגשות, הייתה תמיד עשירה בעולם חי מגוון הכולל מינים גדולים מכל יבשת ואף כמה מינים יחודיים לאזור. בהרצאה נתחיל בבעלי החיים הרבים המוזכרים בתנ"ך, נמשיך בתרבויות שונות שכבשו את הארץ והשפיעו רבות על המינים שהתקיימו פה ונסיים בתיאור המצב הקיים כיום תוך התייחסות לבעיות העומדות בפני אנשי השימור והאקולוגיה בארץ ובמאציהם לאשש אוכלוסיות קיימות ובהשבה של בעלי חיים שנכחדו בחזרה אל הטבע.

 

תגיות : מקרא, זואולוגיה, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל, אקולוגיה ושימור.

 

 

פיל, גורילה ומזוודה –
על גני החיות, בעלי החיים ומטפליהם.

לאורך השנים יצאתי לכמה וכמה "מסעות גני חיות" שבהם ביקרתי בעשרות גני חיות שונים בצפון אמריקה ואירופה. כחלק מהביקור שהיתי עם צוות הגן מאחורי הקלעים ולמדתי מהם על בעלי החיים המיוחדים שתחת טיפולם. ההרצאה עוסקת בעולם הנסתר של גני החיות, על בעלי החיים המיוחדים והנדירים ובאנשים העומלים יומם ולילה על הטיפול בבעלי החיים הללו. זהו סיפור מסע בין תרבויות, בין חיות, בין חוויות.

 

תגיות: תיירות, מסעות וטיולים, גני חיות, זואולוגיה, סוציולוגיה, תרבות. 

דייט בחשכה – על חיות הלילה המסתוריות.

מה עושות האיילות בלילות? ובכן, הן ישנות - אבל האריות, הינשופים והעטלפים דווקא מאוד פעילים. בהרצאה זו נכיר בעלי חיים שמעדיפים חיי לילה סוערים ומשתדלים להימנע ממפגש קרוב עם השמש. ננסה להבין מה דוחף אותם להיות פעילים דווקא בלילה וכיצד הם מותאמים לחיים בחושך, מה שהוציא להם בתרבויות שונות שם רע. בנוסף נדבר על מה עושים בעלי החיים בלילה בגן החיות? מי שומר עליהם? וכיצד הם עוברים את הלילה.

 

תגיות: זואולוגיה, אקולוגיה ושימור, תרבות, אנתרופולוגיה

 

מסביב לעולם ב-80 דקות – 
על גני החיות היפים בעולם.

 

איזה גן חיות הוא הכי גדול בעולם? איזה הכי מיוחד? האם כל גני החיות נראים אותו דבר? מה עושים גני חיות כדי להביא מבקרים חדשים ומהם הטרנדים החמים? אם אתה מטיילים הרבה זוהי ההרצאה בשבילכם, ננסה להבין איפה כדאי לבקר ומה הופך גן חיות למיוחד. ההרצאה מבוססת על הרצאה שנתתי בכנס גני החיות הישראלי בשנות 2013 וזכתה לשבחים. 

 

תגיות: תיירות, תרבות, מסעות וטיולים, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה.

 

קופים, שנהבים ותוכים – גני החיות בראי
ההיסטוריה, משלמה המלך ועד גן החיות של סן דייגו

גני חיות הן תופעה חוצת גבולות ותרבויות שהופיעה כמעט בכל התרבויות הקדומות והמודרניות. כל קיסר או מלך מסין ועד מקסיקו החזיקו בארמונותיהם בעלי חיים שונים ובעיקר חיות טרף גדולות שסימלו את כוחם הרב. לאורך ההיסטוריה בני אדם החזיקו אוספים זואולוגים שבעת המודרנית נפתחו לקהל הרחב ושינו את תכליתם מספקים של בידור קרקסי למוסדות השואפים לחינוך, מדע ושימור. בהרצאה זו ננסה לעמוד על התהליך ההיסטורי של התפתחות גני החיות מהעת העתיקה ועד ימינו אנו, עם דוגמאות מרתקות מרחבי העולם.

החומרים להרצאה זו נאספו בארכיונים של גני חיות כמו וינה, פילדלפיה וניו יורק.

 

תגיות: היסטוריה, תרבות, פוליטיקה ומדע המדינה, סוציולוגיה, אומנות. 

 

מי הרג את מריוס הגירף? –
על אתיקה, גנטיקה ותקשורת. 

בחורף של שנת 2014 החליט גן החיות של קופנהגן להרדים את מריוס הג'ירף, לנתח את גופתו אל מול קהל מבקרים הכולל גם ילדים ולבסוף לתת את בשרו לאריות שבגן. התקשורת העולמית רעשה והאירוע סוקר בהרחבה. האירוע תפס אותי באמצע התמחות בארגון גני החיות האירופאי ונתן לי הצצה מקרוב לניהול של משבר תקשורתי רחב היקף. אז למה בעצם הורדם למוות הג'ירף? איך מסבירים לעולם הרג של בעל חיים כריזמטי? מה זה ספר העדר האירופאי או EEP ומה הקשר שלו לכל הסיפור? בהרצאה זו ננסה להסתכל על הסיפור (וסיפורים מפורסמים נוספים)  מנקודות מבט שונות ולשאול שאלות הנוגעות למגוון רחב של נושאים בוערים.

 

תגיות: אקולוגיה ושימור, גנטיקה, תקשורת, אתיקה, עתידנות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

 

תסתכלו עליהם ותראו אותנו או מי צריך גני חיות? –עובדות והשגות בתחום מרתק זה.

פעמים רבות נשאלתי אם החיות לא עצובות בגן החיות או למה בכלל צריך גני חיות, בהרצאה זאת אנסה לתת רקע על הסיבות האנושיות, הסוציולוגיות וההיסטוריות שבהם התפתחו גני החיות, אנסה לשאול האם בעולם של ימינו צריך גני חיות? האם גני חיות באמת תורמים לשמירת טבע וחינוך? ומדוע אנשים בכלל הולכים לגן חיות? כיצד הם מתמודדים עם בעלי חיים שונים ומה זה בעצם אומר עלינו כבני אדם? גני החיות כשיקוף של היחסים בין טבע ותרבות, בין אדם וחיה ובין אדם לאדם.

 

תגיות: אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, תרבות, חינוך, זכויות בעלי חיים, אקולוגיה ושימור.

"האריה לא זז והדוב ישן" -
טיפים ועצות לביקור וצילום מוצלח בגן החיות

יותר מ-600 מיליון איש מבקרים מדי שנה בגני חיות ברחבי העולם, בהרצאה ננסה להבין כיצד תצליחו להוציא יותר מהביקור הבא שלכם בגן החיות. מתי כדאי לבוא לבקר? איך יודעים אם גן חיות הוא טוב? כיצד ניתן לראות את בעלי החיים פעילים יותר ואיך אפשר להצליח לצלם תמונות טובות שישארו לכם למזכרת? אחרי יותר מ-15 שנה של עבודה בגן החיות וביקורים בעשרות גני חיות בעולם תנו לי לתת לכם כמה טיפים ועצות לביקור מוצלח.

 

תגיות: פנאי, תיירות, צילום, עצות, זואולוגיה

 

20 בעלי חיים שלא ידעתם שקיימים  –                     על הניסיונות לשמר בעלי חיים נדירים ברחבי העולם.

מה זה אי אי? שנבוב? לטאת כוח? ולמה חשוב לשמר אותם? במהלך עבודתי בגן החיות התנ"כי ובטיוליי בגני חיות ברחבי העולם נתקלתי במינים שונים בעלי חיים נדירים ומיוחדים והתוודעתי למאמצים הרבים שגני חיות עושים כדי לשמור על בעלי החיים הללו בשבי ובטבע. הצטרפו להרצאה מרתקת על עולם חי עשיר ועל בעלי חיים שהולכים ונעלמים.

 

אהבה מעבר לפינה – סיפורי חיזור של בעלי חיים. 

עולם בעלי החיים עשיר בצורות רבות של חיזור - בצבע, בריקוד, בקול. בהרצאה זו ננסה חלק מהצורות בהן בעלי חיים מתקשרים חיזור ותשוקה. האם בעלי חיים בשבי מתנהגים בצורה שונה? ומה קורה אם הנקבה לא רוצה את הזכר? ואיך גני חיות פתחו סוכנות שידוכים ענקית? וכיצד מבקרים מגיבים לבעלי חיים העוסקים בפרו ורבו?  קצת על העולם המרתק של ריבוי בעלי חיים בשבייה.

 

תגיות: זואולוגיה, אקולוגיה ושימור, סוציולוגיה, תרבות.